https://www.exoticka.sk - hlavní strana

Dovolenka na Bali -info

Geografia

Indonézský ostrov Bali býva tiež označovaný ako Ostrov bohov a je súčasťou 5.000 kilometrov dlhého reťazca indonézskeho súostrovia pozostávajúceho z viac ako sedemdesiatich tisícami ostrovy, ktoré sa tiahne od Austrálie na východe až po Malajzii na západe. Poloha ostrovné destinácie Bali je na 8 ° južne od rovníka medzi ostrovmi Jáva a Lombok v súostroví Malé Sund.


Bali nie je svojou rozlohou nikterak veliké a jeho celková rozloha je 5632 km2. Z juhu na sever je ostrov dlhý pouhých 112k a od východu na západ je dlhý asi 150km. So svojimi 3142 metrami nad hladinou mora je najvyšším bodom posvätný a stále aktívny vulkán Agung, ktorý naposledy vychrlil lávu v marci 1963. Hory tvoria sopečné vulkány, ktoré pokrývajú srdca ostrova, sa tiahnu na východnej strane. Exotické destinácie Bali ponúka 400 km prekrásnych bielych pláží, ktoré omývajú vody azúrovo modrého Indického oceánu. Hlavným mestom na ostrove Bali je půlmilionový Denpasar ležiaca v južnej časti ostrova, ktorý spolu s ďalšími 8 okresy tvoria provincii Bali.


Klíma a podnebie

Vďaka polohe v blízkosti rovníka, prevláda na Bali po celý rok tropické podnebie s priemernými teplotami okolo 30 ° C. Od novembra do marca je na ostrove tzv vlhká sezóna, čo znamená väčšie množstvo zrážok s vlhkosťou vzduchu až 85%. Ideálnym obdobím na návštevu ostrova Bali je od apríla do októbra, kedy nastáva obdobie sucha. Teploty vo vnútrozemí nedosahujú ani z daleka takých hodnôt ako teploty na prímorských plážach. Naplálánujete-li si výlet na niektorú z miestnych sopiek alebo turistikou prechádzku po vnútrozemí ostrova Bali, počítajte s ranními teplotami okolo 15 ° Celzia.


Čas +6 h / +7 h

Oproti Českej republike je na Bali v lete o 6 hodín viac av zime o 7 hodín viac.


Zloženie obyvateľov

I keď je ostrovček Bali svojou rozlohou docela malý, prevyšuje momentálnej populácie na ostrove 3 milióny obyvateľov. Najväčšie zastúpenie tu majú Indonésané, ale narazíte tu i na obyvateľa pôvodom z Číny alebo India. Keďže v minulých rokoch stále stúpal počet obyvateľov, zaviedla Indonézska vláda program nazývaný "Two is enough" (Dve deti stačí), ktorý tento nárast počtu obyvateľov zastavil. Dnes majú rodiny na Bali 2-3 deti, zatiaľ čo predtým bol priemer okolo 6 detí.


Bali-Ostrov Bohů je turisticky najnavštevovanejším miestom v indonézskom súostroví. Exotickú dovolenku na Bali si možno veľmi ľahko rozšíriť s pobytom v Singapure, Jakarte, Kuala Lumpur alebo trebárs s Bangkoku, ale ostrov Bali ponúka 400 km pláží v malebných turistických strediskách z ktorých najznámejšie sú Nusa Dua, Sanur a Kuta.


Nusa Dua-Dva ostrovy

Letovisko Nusa Dua je situované skôr pre najnáročnejšiu klientelu, ktorá požaduje to najlepšie. Na Nusa Dua nájdete tie najluxusnejšie hotely a najkrajšie pláže.


Rekreačné stredisko Nusa Dua sa nachádza na juhu regiónu Bali a ako z názvu Nusa Dua (Dva ostrovy) vyplýva skladá sa z dvoch rozprávkovo exotických ostrovov Benoa a Tanjug. Hotely a pláže, ktoré ostrovy Benoa a Tanjung ponúka patrí k najluxusnejším na Bali a sú zamerané na najnáročnejších klientov. Miestne pláže sú pokojné, široké, s jemným bílím pieskom, ktorý omývajú azurové vody Indického oceánu. Nie všetky pláže sú však rovnaké. Na niektorých miestnych plážach je more, a to predovšetkým pri odlive dosť plytké. Hotely na Nusa Duo sú luxusne zariadené, ponúkajú tie najlepšie služby a sú obklopené malebnými, kľudnými a rozprávkovo tropickými záhradami.


Ak teda patríte medzi klientmi, ktorí nepripúšťa žiadne kompromisy, potom je pre vás Nusa Dua tým pravým exotickým rajom!


Letovisko Sanur

Exotické rekreačné stredisko Sanur je akousi zlatou strednou cestou medzi pomerne rušnou kútom a veľmi luxusné Nusou Duou. Sanur ponúka pomerne dobré hotely, ale miestne pláže nie sú tak nádherné ako na Nusa Duo a to hlavne pláže pri hoteli Grand Bali Beach. Nedostatky miestnych pláží sú hlavne v čistote vody a kvôli malej hĺbke nie sú ani príliš vhodné na kúpanie alebo potápanie. Pláž v letovisku Sanur je pokojná, dlhá asi 3 kilometre a miestne hotely sú poväčšinou kategórie 3 * - 4 *.


Bali - Kuta

Kuta je najznámejším a najrušnejších stredisko na Bali s pomerne lacnými hotely, ktoré sú zamerané skôr na mladých ľudí. Miestne pláže sú vyhľadávané surfaři a konajú sa na nich bujaré večierky s grilovaním a nocováním pod šírym nebom.


Kuta ponúka širokú škálu hotelov od luxusných až po naozaj lacné hotýlku. Väčšie hotely bývajú obrostlé zelenú tropickou záhradou av tých luxusnějších nájdete kľud u bazénů.


Ostrov Lembongan
Lembongan je malý ostrov ležiaci asi 1,5 hodinu plavby od Bali a ponúka nádherné azúrovo modré more vhodné na šnorchlovanie. Ostrov Lembongan je ideálnym a veľmi pokojným miestom k odpočinku, na ktorý jazdí výletné katamarány z rušného ostrova Bali.nakupovanie suvenírov na Bali sa odporúča v exotickom vnitrozemý, kde ceny sú niekoľkonásobne lacnejšie a je tu bežné usmlouvat cenu io 60 až 90%. Ideálnym miestom k nákupom je trhovisko na Besakih, ale aj inde vo vnútrozemí.


Destinácia Bali ponúka ako polehávání na bielych plážach Azúrového mora, ale ponúka aj spostu nádherných exotických miest, ktoré stoja za videnie. Jedným z takýchto zaujímavých miest je predovšetkým tzv Matka všetkých chrámov na Bali - Besakih, čo je najväčší chrámový komplex na Bali, ktorý je ukrytý v horách. Ďalším unikátnym miestom je jazerné chrám Bedugul. Výlety na tieto miesta môžete rôzne kombinovať so zastávkami u horúcich i studených prameňov, vodopádov a romantických a exotických prírodných útvarov. Ideálnym výletom je cesta na nádherný exotický ostrov Lembongan Island, ktorý leží neďaleko ostrova Bali a ktorý poskytuje nádherné pláže. Lembongan je ideálnym miestom pre potápanie a miestne domorodcami tu prenajímajú aj loďky s ktorými sa môžete vydať do hlbších vôd.


Hotely na ostrove Bali ponúkajú rôznu formu stravovania, ale najvýhodnejšia sú len raňajky. Na obedy a večere odporúčame zájsť do niektorej z miestnych restarací, kde sa dá najesť podstatne lacnejšie. Po ostrove sa môže dopravovať prostredníctvom veľmi lacného taxik, mikrobusy a alebo je možné si prenajať auto a celý ostrov objet počas jedného dňa.Bezpečnosť

Vzhľadom k tomu, že turistická destinácia na Bali patrí k tým najluxusnejším je bezpečnosť na ostrove nadstandartně zabezpečená.