https://www.exoticka.sk - hlavní strana

Malajsie-info

Malajzia je jednou z najatraktívnejších turistických lokalít na svete . Malajzijské ostrovy ako Langkawi, Penang, TIOMAN, Perhentian, Redang a mnoho ďalších, sú ozajstným pojmom v oblasti exotickej dovolenky . Malajzia je skutočný tropický raj, ktorý ponúka pláže s bělostným pískem, obklopené zelenými palmami a džungľou, priezračné koralové lagúny, ktoré sú rajom pre potápačskú verejnosť alebo bujná tropická vegetácia a horské masívy vo vnútrozemí.

Oficiálny názov: Malaysia - malajzijská federácie
Hlavné mesto: Kuala Lumpur (1.425.000 obyvateľov)
Celková rozloha: 329750 km2
Počet obyvateľov: 23092940
Štátne zriadenie: federatívna konštitučná monarchia s dvojkomorovým parlamentom
Časové Pásmo: + 8 h
Administratívne delenie: 13 štátov, 2 federálne teritóriá - vzniká nové správne federatívnou území Putrajaya
Mena: ringgit (MD) = 100 senu
Úradný jazyk: malajčina
Dĺžka pobrežia: 4675 km
Susediace krajiny: Thajsko, Indonézia, Brunej
Najvyššia hora: Kinabalu (4.094 m)
Najdlhšia rieka: Rajang (525 km)
Náboženstvo: moslimovia 55%, hinduisti 7%, budhisti 17%

Malajzia je federáciou 13 štátov a troch federálnych územia.
Malajzijské štáty: Johor, Kedah, Kelantan, Melaka, Negeri Sembilan, Pahang, Penang, Perak, Perlis, Selangor a Terengganu
Federálne územie: Jedným z federálnych území je aj oblasť z hlavným mestom Kuala Lumpur , ktoré sa nachádza na pevninskej časti Malajzia . Ďalším federálnym územím je Labuan , ktorý spolu s dvoma ostrovnými štáty (Sabah a Sarawak) nájdeme na ostrovné časti Malajzia - na ostrove Borneo . Posledným tretím územím pod správou federácie je budúce nové administratívne a správne stredisko a budúce nové hlavné mesto Malajzia Putrajaya .


Zvětšit mapu

Orientálne-exotická federácie Malajzia sa nachádza v samom centre juhovýchodnej Ázia . Táto malebná Ázijská krajina je tvorená dvoma hlavnými časťami. Malajským polostrovom, ktorý je súčasťou ázijskej pevniny a žije na ňom 80% obyvateľstva Malajzia a štáty Sabah a Sabarawak , ktoré sa nachádza v severnej časti ostrova Borneo . O turisticky populárnej a malebně exotický ostrov Borneo sa Malajzia delí s Indonéziou.
Malajzia susedí na severnej časti kontinentálneho malajského polostrovu s Thajskom a na juhu je od ostrovného Singapur u oddelená úzkym prielivom. V tejto oblasti pokrýva územie Malajzia predovšetkým džungľa a táto časť územia je zároveň veľmi hornatá - čo ju robí veľmi ťažko priepustné. Malajským polostrovom prestupuje niekoľko horských pásiem, ktoré sa smerom k juhu zvažujú v nížiny. Na západnom pobreží malajského polostrova je nudná a rozľahlá rovina, ale nachádza sa tu veľké množstvo známych a populárnych ostrovov, ktorým dominuje najväčší ostrov Penang a alebo známi turistický raj - ostrov Langkawi . Východná časť pobrežia je na rozdiel od západného pobrežia oveľa hornatější a vyhlásená pre svoje piesočnaté pláže s množstvom malých kouzelných ostrovčekov akým sú napríklad Redang, Perhentian, Kapas alebo TIOMAN , ktoré sú omývanie nádherným morom.
Malajzijská časť Borneo tvoria viac ako 50% územia Malajzie a rozkladá sa v severnej časti ostrova Borneo . Na Borneu sa rozkladajú dva malajzijskej štáty Sarawak a Sabah , medzi ktorými leží veľmi exotický, dosť malý, ale nezávislý štát Brunej .

Malajzia má výjmečně podnebie a polohu, vďaka ktorým umožňuje návštevu jednotlivých oblastí krajiny v priebehu celého roka. Pretože monzuny, ktoré sú v tejto krajine bežné prichádzajú na východné a západné pobrežie v iných mesiacoch. Exotická Malajzia je nádhernou orientálnou krajín do ktorej sa dá vycestovať po celý rok. Jedinou výnimkou je východné pobrežie malajského polostrova, ktoré je od novembra do polovice februára prenasledovania monzunovým obdobím dažďov. Na Borneu ležiacich štátoch - Sarawak a Sabah , sú pomerne vysoké zrážky po celý rok. Najvýhodnejším obdobím k návšteve severnej časti ostrova Borneo mesiace od konca februára do polovice októbra, kedy tu spadne najmenšie množstvo zrážok.
Malajzia má nádherné more, ktoré je plné života. Vďaka polohe a teplému podnebiu má mora v Malajzii veľmi príjemnú teplotu po celý rok, ktorá sa pohybuje medzi 26 až 29 stupňami Celzia. Miestny bohatý podmorský život a veľa lokalít na potápanie a šnorchlovní je veľkým lákadlom pre potápačov s celého sveta. Najviac preslávené a obľúbenou oblasťou pre potápanie je okolie malajských ostrovov, kde je voda nádherně barevná a priezračná. Malajzijské pobreží poteší každého milovníka plávania, potápania a vodných športov, pretože si tu každý príde na svoje ...

Malajzia je skutočným rajom na zemi, ktorý ponúka fascinujúce, neobmedzené a takmer nevyčerpateľné možnosti.
V Malajzii nájdete unikátnu prírodu, malebné exotické pobreží , pôsobivé horské masívy, romantické a exotické ostrovy alebo supermoderný veľkomesto a hlavné mesto Malajzie Kuala Lumpur . V Malajzii sa môžete povalovat na plážach, či už pevninu alebo si nájsť pláž na jednom z ostrovčekov, uprostred priezračnom oceáne. Miestne priezračnej vody sú ideálne pre potápanie, bíle a malebné pláže sú ako stvorené na relaxovanie a slnenie a výprava do dažďového pralesa nadchne každého milovníka divokej prírody.
V džungli, ktorá je plná exotických živočíchov a rastlín, môžete obdivovať napríklad orangutan. Ak ste milovníkom histórie a kultúry potom je tu niekoľko historických pamiatok. Jednou z najzaujímavejších a najnavštevovanejších pamiatok je bezpochyby mesto Melaka . Ten pravý Ázijský ruch veľkomesta potom spoznáte v hlavnom meste Malajzia - Kuala Lumpur , na ktoré je nádherný pohľad z výšky slávnych Petronas Towers , ktoré boli donedávna najvyššou stavbou sveta.
Malajzia je veľmi moderný a vyspelá krajina, ktorá na prvý pohľad prekvapí a nadchne. Malajzia je príjemnou krajín s unikátnou kultúrou, históriou a zmesou obyvateľov. Práve unikátnu zmes kultúr, rás a náboženstiev vytvára neopakovateľnú atmosféru typickú práve pre orientálne-exotickú Malajzii
V krajine môžete naraziť na veľké množstvo mešít, ale svoje svatostánky tu majú snáď aj všetky ostatné náboženstvá sveta ako sú budhisti, hinduisti, Taoism a alebo katolíci.
Kl�eov� slova t�to kategorie: Malajzia, Malajsia, Penang, exoticka, Destinacia, Destinace, George, Town, dovolenka, dovolenkou, dovolenku, exotika, exotick, romantick, ostrov, Kuala Lumpur, Sepang, F1, exotick, ple, letovisko, Borneo