http://www.exoticka.sk - hlavní strana

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je hlavné, najväčšie a veľmi moderné mesto exotického ázijského štátu Malajzia a zároveň jednou z troch malajských spolkových provincií. V meste žije viac ako 3,5 miliónov obyvateľov.


Výraz Kuala v preklade z malajčina znamená sútok. Slovo Lumpur by sa dalo preložiť ako zakalený alebo blatistá. Kuala Lumpur, ako už z názvu vyplýva sa teda nachádza na sútoku riek GOMBASEK a Kleng .
Zvětšit mapu

Dejiny a história mesta Kuala Lumpur sú pomerne nedávne. Kráľovský palác , ktorý sa nachádza v tomto ázijskom meste bol pôvodne od roku 1928 domom čínskeho obchodníka. V roku 1957 došlo v Malajzii k uverejnenia nezávisloti a dnešné Kráľovský palác bol Kúpil a po tej stal sídlom malajského panovníka. Malajzia volia každých päť rokov nového kráľa, ktorý je vybraný z deviatich malajských sultána .

Kuala Lumpur preslávili slávne a do nedávna (do roku 2004) najvyššej budovy na svete, mrakodrapy Petronas Twin Towers . Najvyššou stavbou na svete by sa mal stať, so svojimi skoro 1000 metre výšky zatiaľ nedostavenia mrakodrap Bionic Tower v Čínskej Šanghaji . Hlavným mestom a zároveň novú provincií by sa malo stať práve budovanej mesto Putrajaya . Ďalšie svetový unikát sa nachádza na námestí Merdeka (Námestie slobody) , kde stojí so svojimi 100 metrami najvyšší vlajkový stožiar na zemeguli .

Kľúčové slová tejto kategórie: Malajzia, Malajsia, Penang, exoticka, Destinacia, Destinace, George, Town, dovolenka, dovolenkou, dovolenku, exotika, exotická, romantická, ostrov, Kuala Lumpur, Sepang, F1, exotické, pláže, letovisko, Borneo


Vyberáme:

Články
Fotky
Malajzia - Dovolenka v Thajsku -info -

Thajsko - Perla orientu a možno jeden s posledných rajov na Zemi. Thajsko bolo do roku 1949 známe pod oficiálnym názvom Siam . Thajské slovo - thai znamená "sloboda" , teda Thailand - slobodné krajiny.

Thajské kráľovstvo, ktorému nikto nepovie inak ako skrátene - Thajsko, je malebným orientálnym štátom na juhovýchode Ázie. Thajsko susedí s pomerne rezervovanými a búrlivým štáty ako sú povstalecké Laos , revolučný Kambodža , rozprávková Malajzia a štát Mjanmarsko. Hlavným mestom tohto exotické-orientálneho štátu je ohromný a sídelnej Bangkok. Thajsko je dnes cieľom mnohých cestovateľov a ponúka nezameniteľnú kultúru, históriu a krásu ...

Podnebie

Thajské podnebie je naozaj veľmi tropické, s vysokými teplotami, vlhkosťou vzduchu a pomerne častými monzuny. Najteplejšie mesiace v Thajsku sú apríl a máj, kedy tu teploty dosahujú v priemere 35 ° C. Od júnCelý clánek Dovolenka v Thajsku -info

Akčný zájazdy