https://www.exoticka.sk - hlavní strana

Dovolenka-info

Ostrov Djerba (Jerba, Jarbah, Girba) je najväčším ostrovom Stredozemného mora a celej Severnej Afriky. Najväčší ostrov Stredozemného mora Djerba má rozlohu 520 km2, ostrov má vlastné medzinárodné letisko a celkový počet obyvateľov Djerby převašuje 120 000 obyvateľov. Najväčším mestom Djerby je Houmt-Souk a dnes tu žije približne 60 000 Tunisanov. Na strove sa pestujú přdevším olivy.

Z pevninskej časti Tunise sa na ostrov môžete dopraviť buď po vode trajektom alebo po nasypané hrádzu, ktorá je vybudovaná na pôvodných základoch, ktoré tu vybudovali Rimania.

< p> Džerba je obľúbené letovisko hlavne pre turistov s európskych krajín ako je Česká republika, Nemecko, Francúzsko alebo Taliansko. Tuniský ostrov Džerba láka tisícky turistov ročne hlavne svojím vlídným počasím a romantickými, malebnými a predovšetkým exotickými piesočnými plážami. Ostrov Džerba je jedným z posledných miest v Tunisku, kde sa dodnes hovorí berberské. Filmové fanúšikov láka ostrov a hlavne mesto Ajim zkutečností, že tu roku 1977 boli umiestnené exteriéry jedného z prvých dielov Hviezdnych vojen.

Djerba je nadmerne slnečným ostrovom a vyznačuje sa priemerne 320 slnečných dní do roka. Spojenie klímy, milióna datlových paliem a malebných dlhých pláží zaručuje takmer po celý rok tú pravú exotickú dovolenku.História

Tuniský ostrov Djerba, ktorý po mnoho storočí obývali najmä židia a vraj ho dokonca pri svojich cestách navštívil aj bájný Odyseus.

Djerba hoci bola pôvodne židovským ostrovom, dnes vďaka migrácii počet fanúšikov judaizme klesá a ostrov známy skôr ako centrum islamskej sekty Al-lbadhiyah.

11.dubna 2002 zaútočila na ostrove teroristická organizácia Al-Kájda a zabila týmto útokom 21 civilistov. Našťastie sa na túto nepríjemnú záležitosť už takmer zapoměl a cestovný ruch je hlavným rysom ostrova Džerba.Atrakcie a zábava

Djerba ponúka nepreberné množstvo športového vyžitia a zábavy. Pri výbere hotela si zistite čo presne ponúka Vami vybrané ubytovacie zariadenia. V prípade, že hotel neposkytuje ponuku športového vyžitia podľa Vašej predstavy, je možné využiť služby iného hotela v oblasti až na mieste.

Najpopulárnejším vodnými radovánky turistov je už mnoho rokov jazda na vodných lyžiach, windsurfing av posledných rokoch veľmi obľúbený parasailing, čiže let na padáku za člnom. Na ostrove Djerba je tiež možnosť jazdy na vodnom skútri, motorového člna, na nagukovacím banáne a mnoho ďalšieho.

Medzi obľúbené atrakcie, predovšetkým malých cestovateľov patrí jazda na koni alebo veľmi populárna jazda na ťave.

Kl�eov� slova t�to kategorie: Tunisko, Djerba, Dovolenka-info