https://www.exoticka.sk - hlavní strana

Letoviska a pláže

Pobrežie Kene s dlhými piesočnými plážami, azurová vodou a palmovými hájmi je očarujúca a len ťažko sa dá vybrať to najlepšie. Všetky hotely pozdĺž pobrežia sú poväčšinou 4 a 5 hviezdičkové s cenami, ktoré sa len podobajú európskym troch hviezdičkovým standartům a mnohokrát 4 hvězdičkový hotel předčí európsky 5 hviezdičiek luxus. Na všetkých plážach sa návštevníkom dostane nadstandartního komfortu a možnosti prožití pravého raja na zemi, keď na pohodlných lehátkách, v tieni paliem alebo slnečníka vychutnávajú svoje vychladené drinky rozlievané do škrupín od kokosu. Na keňských plážach okusim opravdový raj na zemi !

Pri výbere ubytovania v rôznych svetových destináciách, väčšina cestovateľov dbá na lokalitu. Na Keni pobreží Indického oceánu, je výber v tomto ohľade scela uľahčil - pre exotickú dovolenku v Keni si vyberte miesto, ktoré je pre Vás finančne nenáročné a ktoré na vás v katalógu CK urobí najväčší dojem. Celé Kenské pobrežie je od severu až na juh naprosto posadené turistickými zaujímavosťami a miestne päťhviezdičkové hotely vyjdou, čo sa finančnej stránky týka relatívne lacno. Ovšem luxus a služby, ktoré miestne 5 * hotely ponúka predbehne niekoľkonásobne európske štandardy. Hotely bývajú obklopené exotickým a pokojným záhradami s palmami a dovádějícími opice, nechýba ani bazén alebo príjemná reštaurácia a bar. Pobrežie je tiež plné obchodíkov so suvenírmi, reštaurácií s lahodným pokrmy a večne usměvavými miestnymi obyvateľmi v pestro farebných šatách.
Kenské pobreží ponúka okrem luxusných hotelových komplexov aj morské národné parky a letoviská vyhlásená medzi potápačský komunitou. Indický oceán je ideálnym miestom pre športové rybárčenie a ponúka nepreberné množstvo druhov rýb. V okolí Malindi a Watamu rybařil aj slávny spisovateľ Hemingway .

Hlavným centrom všetkého turistického a kultúrneho diania je mesto Mombasa, v ktorom je aj medzinárodné letisko na ktorom pravdepodobne pristanete. Mombasa je historické mesto, v ktorom a to hlavne v centre sú viditeľné prvky pôsobenia Portugalcov, Arabov a Indov.

Mombasa: Pieskové pláže, ktoré sa tiahnu na sever i na juh od Mombasa sú považované za najmalebnejších na celom Africkom kontinetu. Mesto Mombasa sa nachádza na samom juhu Kene, ale ak sa vydáte ešte kúsok ďalej na juh krajiny, narazíte tu na pláže, ktoré sú sprievodcovi z celého sveta považujú za najkrajšiu komplex pobreží na Zemi. Na miestnych plážach Tiwi alebo Diana sa dostane každému návštevníkovi blahodárného pocitu, objavenie pravého raja na zemi. Avšak aj na sever od mesta Mombasa sa na azúrovom pobreží rozkladajú nádherné biele pláže a za návštevu určite stojí mestečka Malindi a lamu . Priamo v meste Mombasa sa nachádza pevnosť Fort Jesus , ktorá slúžila nielen na obranu, ale aj ako väzenie av ktorej sa dnes nachádza Múzeum dejín.
Malindi: I mesto Malindi poskytuje nádherné exotické pláže , ktoré omývajú modrej vody Indického oceánu a nachádza sa tu aj podmorský národný park. Ak návštevníka omrzí polehávání pod palmami s chladným drink v ruke, môžete sa prejsť po centre tohto krásneho mesta alebo sa vydať na výlet do okolia. Keď sa vydáte na západ k prepadliny Marafa , ohromí vás úžasné farebné útvar, ktoré vznikli veternou eróziou a ich berevnost a pestrosť najlepšie vyniká pri východu a západu slnka. Miestni domorodci tomuto prírodnému javov hovoria "Pekelný kuchyne".
Nairobi:
Watamu: prímorskom letovisku na brehoch Indického oceánu v Keni. Nachádza sa na malom mysu, medzi Modrou Lagunou a zálivom Watamu. Najbližšieho veľkého mesto je Malindi . Pobrežia oblasti Watamu , jeho pláže s bělostným pískem a koralové útesy sú rozdelené do troch zálivov: Watamu Bay , Blue Lagoon (Modrá lagúna) a Turtle Bay (Želva zátoka). Celá táto blast je chránená v rámci morského národného parku v meste Watamu . Morský park Watamu je považovaný za jedného z najlepších miest pre šnorchlovanie a potápanie v celej oblasti východného pobreží Afriky .
Názov "Watamu" v preklade zo Swahilsky znamená niečo ako "sladce ľudia" . Meno Watamu pochádza s arabčiny a dali mu ho arabskí obchodníci, ktorí v tejto oblasti obchodovali. Vo Watamu bol nedávno objavený najväčší druh plivací Kobra na svete (Naja Ashe).

Cestovateľ Napísal:


V Keni, či už idete kamkoľvek nemusíte chodiť ďaleko od hotela aby ste sa ocitli v exotickej džungli alebo savany, plnej nádherných divoko žijúcich zvierat.
Jihovýchod Kene, kúsok od pobrežia ukrýva národnej rezervácii Shimba Hills. Tu žije veľká populácia obrovských slonov. V mieste zvanom Mamba Crocodile Willage , ktoré sa nachádza na sever od mesta Mombasa sa ukrýva spleť drevených mostíkov a nespevnených cestiček, ktoré fantasticky zapadajú do scenérie zurčící potôčiku, hučící vodopádov a samozrejme ako už z názvu vyplýva i všemožně veľkých krokodílov. Ďalšie krokodýlí farma s enachází neďaleko mestečka Malindi , v ktorej okrem pol druhého tisíce krokodílov chovajú aj niekoľko desiatok hadov.
V bývalých kameňolomov Bamburi, ktoré sú dnes znova zarastené môžete obdivovať stáda byvolov, nosorožcov, vzdať holt elegantným žirafám, charizmatickým opicia a pestrobarevným vtákom. Aj tu sa nachádzajú ďalšie turistické atrakcie akými sú náučné chodníky alebo rybie, krokodílie a motýlí farmy.
Pôvodná pobrežný prales môžeme dnes obdivovať už len v kenské rezerváciu Arabuko-Sokoke Forest . V tejto národnej rezervácii žije mnoho druhov vtákov, motýľov a svoje trvalé bydlisko tu našli aj slony, kočkodani alebo pavián.
Hlavné turistickou atrakciou čo sa histórie a kulturry v Keni týka je dedinka lamu , ktorá je zapísaná na zozname UNESCO, al epozornost si uzaslouží aj ruiny GEDI a Kilifi .