http://www.exoticka.sk - hlavní strana
Tunisko

Tunisko je malebný štát v Severnej Afrike, ktorý je svojou rozlohou asi dvakrát väčšie ako Česká republika. V Tunisku je tou pravou exotickú krajín, plnú arabských nápisov, vždy veselých ľudí, ktorí nikam nespecham, pusto a rozpálenom Saharu alebo nádherné romantické pláže, ktoré obmýva Stredozemné more.

Tunisko bohužiaľ nepatrí medzi príliš farbami hýřící krajiny. Nenájdete tu príliš zelene, všetko je ako by sivasto až svetlohnedé, miestne domy sú bíle s modrými, ale aj rôznofarebnými okeními rámy a pre turistov tak zostáva najväčším lákadlom púšť Sahara, biele pláže a miestne pamiatky. Celý článok Dovolenka Tunisko

Kromě exotické dovolené nezapomeňte poznávat Česku Republiku a její zajímavosti. Spolu s portálem Megaubytko Vám rádi naplánujeme pobyt na Moravě, v Jeseníkách nebo na Lipně. Vyberte si ubytování Lipno nebo ubytování Jižní Morava . Budete příjemně překvapen kvalitou služeb a příznivou cenou. Rezervujte si ubytování přes MegaUbytko ještě dnes.

Djerba pamiatky

Guellala je čarovné mesto, ktoré je slávne hrnčířským umením. Miestni hrnčiari každému ochotne as úsmevom predvedú v čom spočíva ich remeslo. Miestni hrnčiari sú aj dobrými obchodníkmi a preto sa Vám pokúsi svoje výrobky aj predať.
Pre návštevníkov mesta Guellala je najväčším lákadlom a vyhláseným suvenírom tzv "čarovný ťava". Kouzelný ťava je úchvatná Konvička na miešanie nápojov s důmylsně prepojenými vnútornými nádobami. Nezabudnite, že v Tunisku je smlouvání o cene nutnosťou.
Houmt Souk je malebné mesto na severe ostrova Djerba v štýle blízkeho východu, kde je možné obdivovať nespočetné mešít. Najvýznamnejšia mešitou Houmt Souk je Koubt El Khial, ktorá bola vybudovaná v 18. storočia a dnes slúži ako múzeum umenia a národných tradícií. Prístavné časti mesta dominuje stará španielska pevnosť z 15. storočia. Mesto je na ostrove Djerba tiež známe miestnymi veľkými trhmi, ktoré sa konajú vždy v pondelok a vo štvrtok.

Zvětšit mapu
Vyhlásená tkáčske dielne, ktorých je v meste niekoľko sú ďalšie vyhľadávanou turistickou atrakciou, ktorá rozhodne stojí za návštevu. Miestne tkáči každého návštevníka ochotne zasvätí do tajov výroby týchto nádherných ručne tkaných kobercov. Tradičné pestrofarebné koberce vyrába predovšetkým ženy, ktoré pracujú bez akýchkoľvek predlôh.
Midun je krásne mestečko s púhymi sedmitisíci obyvateľmi. Mestečko vždy ožjem vo štvrtok a piatok, kedy sa tu konajú veľmi známej trhy.
Mys Tourgueness sa nachádza v bezprostrednej blízkosti turisticky zaujímavého národopisného múzea sa skanzenem a vlastné krokodílích farmou. V múzeu môžete obdivovať remeselné spracovanie odevov, stavebných prvkov alebo arabskou kaligrafie. Obrovským lákadlom však zostáva krokodýlí farma.
Kľúčové slová tejto kategórie: Tunisko, Djerba, Djerba pamiatky

Hľadať dovolenku


O úroveň vyššie

:: Dovolenka-info ::


:: Djerba pamiatky ::

Všetko o Foto

Foto (119)


   

Článok Djerba-1Djerba-1


   

Článok Djerba-10Djerba-10


   

Článok Djerba-100Djerba-100


    ..další

Vybrané foto

Tunisko,Djerba,Djerba pamiatky na Exoticka.sk - dovolenka v exotických krajinách lacno a bez rizika - ukázky fotek

Akčný zájazdy

Itálie