http://www.exoticka.sk - hlavní strana

Djerba pamiatky

Guellala je čarovné mesto, ktoré je slávne hrnčířským umením. Miestni hrnčiari každému ochotne as úsmevom predvedú v čom spočíva ich remeslo. Miestni hrnčiari sú aj dobrými obchodníkmi a preto sa Vám pokúsi svoje výrobky aj predať.
Pre návštevníkov mesta Guellala je najväčším lákadlom a vyhláseným suvenírom tzv "čarovný ťava". Kouzelný ťava je úchvatná Konvička na miešanie nápojov s důmylsně prepojenými vnútornými nádobami. Nezabudnite, že v Tunisku je smlouvání o cene nutnosťou.
Houmt Souk je malebné mesto na severe ostrova Djerba v štýle blízkeho východu, kde je možné obdivovať nespočetné mešít. Najvýznamnejšia mešitou Houmt Souk je Koubt El Khial, ktorá bola vybudovaná v 18. storočia a dnes slúži ako múzeum umenia a národných tradícií. Prístavné časti mesta dominuje stará španielska pevnosť z 15. storočia. Mesto je na ostrove Djerba tiež známe miestnymi veľkými trhmi, ktoré sa konajú vždy v pondelok a vo štvrtok.

Zvětšit mapu
Vyhlásená tkáčske dielne, ktorých je v meste niekoľko sú ďalšie vyhľadávanou turistickou atrakciou, ktorá rozhodne stojí za návštevu. Miestne tkáči každého návštevníka ochotne zasvätí do tajov výroby týchto nádherných ručne tkaných kobercov. Tradičné pestrofarebné koberce vyrába predovšetkým ženy, ktoré pracujú bez akýchkoľvek predlôh.
Midun je krásne mestečko s púhymi sedmitisíci obyvateľmi. Mestečko vždy ožjem vo štvrtok a piatok, kedy sa tu konajú veľmi známej trhy.
Mys Tourgueness sa nachádza v bezprostrednej blízkosti turisticky zaujímavého národopisného múzea sa skanzenem a vlastné krokodílích farmou. V múzeu môžete obdivovať remeselné spracovanie odevov, stavebných prvkov alebo arabskou kaligrafie. Obrovským lákadlom však zostáva krokodýlí farma.
Kľúčové slová tejto kategórie: Tunisko, Djerba, Djerba pamiatky


Vyberáme:

Články
Fotky
Tunisko - Dovolenka-info -

Ostrov Djerba (Jerba, Jarbah, Girba) je najväčším ostrovom Stredozemného mora a celej Severnej Afriky. Najväčší ostrov Stredozemného mora Djerba má rozlohu 520 km2, ostrov má vlastné medzinárodné letisko a celkový počet obyvateľov Djerby převašuje 120 000 obyvateľov. Najväčším mestom Djerby je Houmt-Souk a dnes tu žije približne 60 000 Tunisanov. Na strove sa pestujú přdevším olivy.

Z pevninskej časti Tunise sa na ostrov môžete dopraviť buď po vode trajektom alebo po nasypané hrádzu, ktorá je vybudovaná na pôvodných základoch, ktoré tu vybudovali Rimania.

< p> Džerba je obľúbené letovisko hlavne pre turistov s európskych krajín ako je Česká republika, Nemecko, Francúzsko alebo Taliansko. Tuniský ostrov Džerba láka tisícky turistov ročne hlavne svojím vlídným počasím a romantickými, malebnými a predovšetkým exotickými piesočnými plážami. Celý clánek Dovolenka-info
Akčný zájazdy