http://www.exoticka.sk - hlavní strana
Ostrov

Exotický ostrov Bali, tiež nazývaný "Ostrov bohov" sa zaraďuje medzi najväčšie, najpopulárnejšie a turisticky najnavštevovanejšie destinácie v Indonézii. Bali preslávili miestnej tanečníci, farebná hudba a umelecké remeslá.

Malebný ostrov Bali je súčasťou 5.000km dlhého pásu ostrovov, ktoré dohromady vytvárajú tzv Indonézske súostrovie linoucí sa od Austrálie, na východe až po Malajzii na západe. Bali je najzápadnejší ostrovom súostrovia Malých Sund a nachádza sa 8 stupňov južne od rovníka, asi 3km východne od ostrova Jáva.

Bali je jednou z 33 indonézskych provincií a jeho rozloha je pouhých 5632 km2. Hlavným mestom Ostrova bohov je na juhu leží mesto Denpasar.

Bali je ostrov sopečného pôvodu, ktorý je však ťažia veľmi úrodnou pôdou. Miestni poľnohospodári pestujú na prevažne terasovitých poliach ryžu. Miestne hory pokrývajú stred ostrova a tvoria ho v podstate samé vulkánmi, najvýznamnejšími sopečnými krátery je vrchol Natur s rovnomenným jazerom aCelý článok Bali-ostrov bohov


Ostrov Phuket

Phuket nazývaný " Perla juhu " je najväčším ostrovom Thajska a zároveň najbohatší provincií tejto malebnej krajiny. Zároveň vďaka ničivej vlne Tsunamy na Vianoce roku 2004 je Phuket jednou z najznámejších a najnavštevovanejších destinácií Thajska. Tento malebný exotický ostrov leží v Andamanském mori a je spojený s pevninou Thajsku slávnym mostom milencov "saphán Sarasim". Exoticky-orientální Thajský ostrovček Phuket sa nachádza asi 700 km južne od hlavného mesta Thajska - Bangkoku. Povrch ostrova Phuket je pomerne hornatý, ale ponúka mnoho typov prírodných scenérií vo veľmi širokej škále. Kombinuje malebné hory, exotické dažďové pralesy, rozprávkové zátoky plnej nádherných pláží, ktoré omývajú vody priezračne čistého mora. Do krajiny sú výjmečným spôsobom zapracované aj kaučukové plantáže, ktoré spolu s kešu oriešky tvoria hlavné plodiny pestované na Phuket. Destinácia Phuket je nejdražším Thajským letoviskom , ktoré ponúka veľa možností aktívneho športovanie aj široký výber lákavých miest k výletom do okolia. Pláže, ktoré sa rozkladajú hlavne na západnom pobreží ostrova, sú vďaka pozvoľnému prístupu do vody úplne ideálne na kúpanie. Z pôvodného charakteru ostrova sa toho príliš nezachovalo. Každoročne prichádza na Phuket viac ako 2 milióny návštevníkov, ktorým sa súčasná podoba ostrova stále prispôsobuje.


Ostrov Phuket má členité pobrežie, skalnaté polostrovy, vápencové útesy, široké biele pláže, azúrovo modré more a vo svojej centrálnej časti ukrýva tropickú vegetáciu.


Phuket patrí medzi desať najlepších miest na potápanie na svete! V okolí ostrova sú unikátne lokality a najihu od ostrova sa nachádza množstvom malých ostrovčekov akými sú napr Ko Raya, Ko HAE alebo Hin Muang. Na šnorchlování nájdete ideálne podmienky na západnom pobreží ostrova, kde sa nachádza niekoľko krásnych skalnatých výbežkov.


Za návštevu určite stojí atraktívny mys Promthep s nádherným výhľadom na okolie, múzeum morských mäkkýšov, Phuketské akvárium s ukážkami najrôznejších morských živočíchov alebo budhistický chrámy Wat Chalong a Wat Phra.


Najznámejším turistickým strediskom na ostrove Phuket je nepochybne oblasť Patong Beach . Táto destinácia ponúka okrem dokonalých podmienok na kúpanie aj bohatý nočný život.TURISTICKÉ ZAUJÍMAVOSTI OSTROVA PHUKET


Hora Khao Rang


Tento malebný vrchol sa nachádza na severovýchod od mesta Phuket a ponúka prekrásny výhľad na mesto alebo južná časť ostrova. Na vrchole hory Khao Rang sa týčia bronzová socha Phra Ratsada Nupradit (bývalý guvernér Phuket). Nachádza sa tu aj niekoľko reštaurácií, z ktorých tiež býva pekný výhľad na mesto. Ďalej je tu park a priestranná lúka, ktorá je vhodná pre popoludňajší piknik.

Akvárium na Phuket


Miestne akvárium ponúka viac ako 100 druhov morských živočíchov, ktoré povětšinou pochádza z miestnych vôd. Phuketské akvárium sa nachádza na mysu Panwa, ktorý leží na juhovýchode ostrova.


Zvětšit mapu

Motýlí farma a ďalšie akvarium


V parku Sam Kong , ktorý sa nachádza asi 3km od centra mesta Phuket je k videniu nespočetné množstvo rôznych druhov motýľov, rôzneho hmyzu a tiež morské živočíchy.

Farma orchideí


Kúsok od centra mesta Phuket nájdeme park orchideí, v ktorom sú k videniu ukážky thajského tanca, miestnych ľudových remesiel, kultúry alebo drezůra slonov.

Múzeum morských mušlí


Phuketské múzeum mušlí ukrýva pravdepodobne najvzácnejšie zbierky morských mušlí a okrálů na svete. Múzeum sa nachádza v blízkosti pláže Rawa na juhozápadnom pobreží ostrova Phuket. Hlavnými exponáty sú mušle z miestnych morských vôd, ktoré sú medzi zberateľmi najvyhľadávanejšie. V múzeu nájdeme najväčšou zlatou perlu na svete (140 karát) alebo mušle, ktorá váži neuveriteľných 250 kg.


Zvětšit mapu

Mys Phrom Thep - Nejsvětější boh


Phrom Thep je pevnina vystupujú do mora a vytvára južnej výčnelok Phuket. Mys Prom Thep má vysoký útes a predtým bol nazývaný "Laem Jao" (Božský mys). Z mysu Promthep, čo je najlepšie miesto na pozorovanie západu slnka a ponúka tie jeúžasnější scenéria na Phuket.


Zvětšit mapu
Komentár


Meno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image
Hľadať dovolenku


O úroveň vyššie

:: Dovolenka v Thajsku -info ::


:: Destinácia - souostroví Phi Phi ::


:: Destinácia Krabi ::


:: Ostrov Phuket ::


:: Phuket-pláže a ostrovčeky ::


:: Sprievodca ::


:: Thajsko-počasie ::

Všetko o Thajsko Foto

Thajsko Foto (50)


   

Článok BangkokBangkok


   

Článok Bangkok-1Bangkok-1


   

Článok Bangkok-GrandPalaceBangkok-GrandPalace


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Thajsko,Ostrov Phuket na Exoticka.sk - dovolenka v exotických krajinách lacno a bez rizika - ukázky fotek

Akčný zájazdy

Itálie