http://www.exoticka.sk - hlavní strana

Destinácia Krabi

K jedným z najmalebnejších a najkrajších destinácií v Thajsku je nepochybne oblasť Kraby . Krabi je Thajská provincie, ktorú vyznačujú charakteristické, monumentálne a úchvatné vápencové masívy, ktoré sa týčia z Azúrového mora. Thajská provincia Krabi sa tiahne pozdĺž pobrežia Andamanského mora a každého cestovateľa učaruje svojimi vyhodeným lagunami, takmer nedotknuté plážami a rozprávkovým azurovým morom. Destinácia Krabi je výnimočná vďaka malému množstvo ubytovacích zariadení, čo zabraňuje prieniku masového turizmu do tejto oblasti. Tieto aspekty navodzujú tú pravú relaxačnú atmosféru exotickej dovolenky v takmer nedotknutej prírode.

Zaujímavé miesta

Tygří jaskyne v Kraby


Ak už budete Znudený s polehávání na takmer nedotknutých, exotických a pannensky bielych plážach alebo ste už preskúmali všetky zákutia Azúrového mora a koralových útesov, ponúka destinácie Kraby aj veľa zaujímavých miest kde si budete môcť oddýchnuť od horúceho slniečka a šnorchlovanie. Keď sa vydáte preskúmať okolie, pravdepodobne prvé miesto kam vyrazíte bude Tygří Jaskyne - Wat Tham Seua. Chrámový komplex Tygří Jaskyne , ktorý je asi 7km vzdialený od Kraby sa nachádza na úplnom vrchole skaly a jeho monumentalitu podčiarkuje chrám. Na vrchol hory vedie asi 1200 schodov, ktoré ale stojí za to je prekonať, pretože vyhliadka na široké okolie, ktorá sa ponúka z vrcholu hory je úchvatná a nezabudnuteľná.
Ďalším zaujímavým miestom v okolí Kraby je asi 40 kilometrov južne vzdialené mesto Khlong Thom . Mesto Khlong Thom je známe hlavne vďaka miestnemu múzeu, umiestnenému v chráme Wat Khlong Thom . Ďalším takým to zaujímavým miestom je nepochybne zátoka Ao Nang , ktorá ponúka pokojnú, relaxačnú atmosféru. Ak by ste stále túžili po plážach ta najkrajšie a najobľúbenejšie pláž v oblasti Kraby pláž je Tham Phra Nang . Ideálnym námetom na výlet sú v okolí Rozes ostrovčeky, ako je napríklad: Ko Poda, Ko Hong alebo Ko Huan Kwan . V destináciu Kraby každého návštevníka uchváti veľmi bohatá fauna plná exotických vtákov, cicavcov, medveďov a leopard, ale aj pestrá a farebná flóra.


Zvětšit mapu

Pláž zkamenělých mušlí-Susan Hoi


Táto výjmečně pláž sa nachádza v oblasti Ban Laem Pho , ktorá bola predtým močiarov a domovom mnohých druhov mušlí. Tieto mušle asi pred 40 miliónmi rokov hromadne vymreli a vytvorili vrstvu silnú až 40 cm. Dnes sa mušle predávajú ako turistické suveníry na pobreží.

Ostrov Phi Phi


Na ostrov Ko Phi Phi sa dostanete loďou či už z destinácie Kraby alebo z ostrova Phuket. Lode z Kraby odplouvají denne a lodné lístky sú k zakúpeniu na móle, alebo v turistickej kancelárii. Počas turistickej sezóny jazdí na ostrov Phi Phi lode i destinácie Ao Nang .


Vyberáme:

Články
Fotky
Thajsko - Ostrov Phuket -

Phuket nazývaný " Perla juhu " je najväčším ostrovom Thajska a zároveň najbohatší provincií tejto malebnej krajiny. Zároveň vďaka ničivej vlne Tsunamy na Vianoce roku 2004 je Phuket jednou z najznámejších a najnavštevovanejších destinácií Thajska. Tento malebný exotický ostrov leží v Andamanském mori a je spojený s pevninou Thajsku slávnym mostom milencov "saphán Sarasim". Exoticky-orientální Thajský ostrovček Phuket sa nachádza asi 700 km južne od hlavného mesta Thajska - Bangkoku. Povrch ostrova Phuket je pomerne hornatý, ale ponúka mnoho typov prírodných scenérií vo veľmi širokej škále. Kombinuje malebné hory, exotické dažďové pralesy, rozprávkové zátoky plnej nádherných pláží, ktoré omývajú vody priezračne čistého mora. Do krajiny sú výjmečným spôsobom zapracované aj kaučukové plantáže, ktoré spolu s kešu oriešky tvoria hlavné plodiny pestované na Phuket. Destinácia Phuket je nejdražším Thajským letoviskom , ktoré ponúka veľa možností aktívneho športovanie aj široký výber lákavých miest k výletom do okolia. Pláže, ktoré sa rozkladajú hlavne na západnom pobreží ostrova, sú vďaka pozvoľnému prístupu do vody úplne ideálne na kúpanie. Z pôvodného charakteru ostrova sa toho príliš nezachovalo. Každoročne prichádza na Phuket viac ako 2 milióny návštevníkov, ktorým sa súčasná podoba ostrova stále prispôsobuje.

Celý clánek Ostrov Phuket
Akčný zájazdy