http://www.exoticka.sk - hlavní strana

Bezpečnostné odporúčania

Spoločenská etiketa

Základné odlišností Egypta od európskych štátov, ktorú si veľká kopa turistov neuvedomuje fakt, že Egypt je islamskou republikou. Egypťania a celkovo všetky moslimské štáty, sú veľmi chúlostivé na niektoré vystúpenia, ktoré urážajú ich náboženské cítenie.

Egypťania sú veľmi konzervatívne a prísne čo sa týka európskeho štýlu obliekania. Je teda odporúča obliekať sa pokiaľ možno od dlhých nohavíc, pretože čím menej toho má človek na sebe, tým viac je nápadný a zároveň i doterne obtěžován. Mimo turistické lokality je lepšie koupati sa v tričku. Podmienkou pre vstup do miestnych kostolov a mešít je nevyhnutnosťou míti dlhé rukávy. V islamských krajinách, Egypta nevynímajúc, sa návštevníci musia vyvarovať aj vodene ženy za ruku a hlavne polibkům na verejnosti. V tejto súvislosti je potrebné upozorniť na vhodné obliekania hlavne u žien, ktoré často vedie k obťažovaniu zo strany egyptských mužov. ženy a dievčatá by sa mali vyvarovať nosenie krátkych nohavíc, hlbokých výstrihov, dámskych šiat bez ramienok apod Za nevhodné je tiež považuje pitie alkoholu na verejnosti.

V egyptských hoteloch a reštauráciách je bežným spropitným suma vo výške 15% z účtovanej ceny a taktiež pri poskytnutí sebamenší služby sa od turistov očakáva bakšiš. Odmenu za svoje služby od návštevníkov Egypta očakáva aj hotelový personál, majitelia lodí, chovatelia tiav, taxikárov, ale aj sprievodcov v mešitách, chrámoch či iných pamiatkach. V Egypte turista bežne narazia na žebrající deti. V žiadnom prípade sa im nemajú dávať peniaze, ale postačí ceruzka, cukrík alebo potrebné farebný zapaľovač.

Pre fotografovanie v Egypte platí nasledujúce pravidlá. Je tu zákaz fotografovať vojenské objekty, prístavy, letiská, železničných uzlov, policajné stanice, mosty a tiež potrebné nevesty. Ak si budete chcieť vyfotografovať miestnych obyvateľov je slušnost sa ich najskôr opýtať a po tej im zaplatiť za preukázanú službu. Pri fotografovaní miestnych detí sa vždy spýtajte ich rodičov. Za osobitný príplatok je možnosť fotografovať vo väčšine egyptských pamiatok ako napríklad chrámy, ale dokonca aj zbierky v múzeách.


Nie príliš bezpečné lokality

Turistom sa hlasno odporúča vyhýbať sa miestam s konaním prípadných demonštrácií, pretože nemôže byť zaručená ich bezpečnosť.

V turisticky odľahlých oblastiach Egypta dodnes existujú lokality, kam sa dá vstúpiť len na povolenie miestnych úradov. Medzi takéto miesta v Egypte patria pohraničné stredisko v blízkosti hraníc s Líbyou a čiastočne i oblasť Sinaji. Oblasť Sinaji je do dnešných dôb neslávne známa neodkrytými minovými poli z predišlo vojen a bojov.

V novembri roku 1997 rozjela egyptská vláda obrovskú kampaň na elimináciu vplyvu islamistických militantných organizácií. Egyptskej vláde sa podarilo stabilizovať situáciu a dokázala ustáť aj zlou dobu po 11.září 2001 a znovu vybudovať obraz Egypta ako turisticky bezpečné krajiny.

Kľúčové slová tejto kategórie: Egypt, Exotická dovolenka, exotika, exotiku, zážitky, krajiny, destinácie, Egypt, pyramídy, Gíze, Sfinga, mastaby, faraon, Egypta, Sakkara, Sharm El Sheikh, Hurghada, Safaga, Makadi Bay, mora, pláže, Taba, Dahab


Vyberáme:

Články
Egypt - Mora a pláže -

Egypt není jenom krajín významných kultúrnych a historických pamiatok vrátane dvoch divov sveta, ale na egyptskom pobreží sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží s úžasne jemným bielym bískem a priezračne čistým morom. Tieto nádherné preslnené raja sa nachádza prakticky na celom pobreží Egypta, tj pobreží Červeného mora, Sinajského polostrova a Stredozemného mora. Egypt láka celoročne turistov z celého sveta a to vďaka vysokým teplotám od 20 ° C v januári a až 40 ° C počas letnej mesiacoch.

Pri slnenie sa a relaxovanie na horúcich plážach je dôležité pamätať na fakt, že Egypt je arabská republika a preto je tu opaľovanie "hore bez" zakázané až na vyjímky Súkromná pláž niektorých luxusných hotelov. Čo je v Egypte úplne neprístupné a prísne zakázané je nudismus.

Hurghada

Jedno z najpopulárnejších letovísk na pobreží Červeného mora je nepochybne destinácie Hurghada, ktorá bola vybudovaná len na začiatku minulého storočia. Egyptské letovisko Hurghada Celý clánek Mora a pláže

Akčný zájazdy