http://www.exoticka.sk - hlavní strana

Bali-praktické info

Prírodné nebezpečenstvá: cyklóny, záplavy, suchá, cunami, zemetrasenia, vulkanická činnosť
Turistické informácie a víza

V miestnych obchůdcích a na tržištích je zvykom zjednávať. Turistickými suvenýry miestnej oblasti sú typické ručne tkané látky, klobúky, vyrábané batikované látky, výrobky zo striebra, vyrezávané predmety alebo výrobky z rohoviny a hadej kože.


Na cestovanie na Bali platí vízová povinnosť a je tu samozrejme potrebný aj platný cestovný pas s minimálnou platnosťou na ďalších 6 mesiacov.


Elektrický prúd je na Bali rozvádzaný s napätím 220 V do zásuviek, ktoré sú rovnaké ako v ČR


Klimatické podmienky: Ideálne obdobie na dovolenku býva od augusta do októbra, od júna do septembra býva obdobím sucha a obdobie dažďov prebieha od decembra do marca.
Mena: Indonézska rupia (IDR) = 10 senu
Platobné karty: obchodníci na ostrove prijmam väčšinu svetových platobných kariet VISA, Eurocard, Mastercard, Maestro apod Pri využití možnosti platiť kartami je nutné počítať s pomerne vysokými transakčnými poplatky. Odporúča sa vymeniť si so sebou nepoškodené dolarové bankovky vyššej nominálnej hodnoty, pretože miestne zmenárne si účtujú vyššie poplatky za poškodené a menšie bankovky.
!!! Bankovky nesmie byť staršie ako z roku 1999 !!!


Vyberáme:

Články
Bali - Dovolenka na Bali -info - Geografia

Indonézský ostrov Bali býva tiež označovaný ako Ostrov bohov a je súčasťou 5.000 kilometrov dlhého reťazca indonézskeho súostrovia pozostávajúceho z viac ako sedemdesiatich tisícami ostrovy, ktoré sa tiahne od Austrálie na východe až po Malajzii na západe. Poloha ostrovné destinácie Bali je na 8 ° južne od rovníka medzi ostrovmi Jáva a Lombok v súostroví Malé Sund.

Bali nie je svojou rozlohou nikterak veliké a jeho celková rozloha je 5632 km2. Z juhu na sever je ostrov dlhý pouhých 112k a od východu na západ je dlhý asi 150km. So svojimi 3142 metrami nad hladinou mora je najvyšším bodom posvätný a stále aktívny vulkán Agung, ktorý naposledy vychrlil lávu v marci 1963. Hory tvoria sopečné vulkány, ktoré pokrývajú srdca ostrova, sa tiahnu na východnej strane. Exotické destinácie Bali ponúka 400 km prekrásnych bielych pláží, ktoré omývajú vody azúrovo modrého Indického oceánu. Hlavným mestom na ostrove Bali je půlmilionový Denpasar ležiaca v jCelý clánek Dovolenka na Bali -info

Akčný zájazdy