http://www.exoticka.sk - hlavní strana
Thajsko

Phuket nazývaný " Perla juhu " je najväčším ostrovom Thajska a zároveň najbohatší provincií tejto malebnej krajiny. Zároveň vďaka ničivej vlne Tsunamy na Vianoce roku 2004 je Phuket jednou z najznámejších a najnavštevovanejších destinácií Thajska. Tento malebný exotický ostrov leží v Andamanském mori a je spojený s pevninou Thajsku slávnym mostom milencov "saphán Sarasim". Exoticky-orientální Thajský ostrovček Phuket sa nachádza asi 700 km južne od hlavného mesta Thajska - Bangkoku. Povrch ostrova Phuket je pomerne hornatý, ale ponúka mnoho typov prírodných scenérií vo veľmi širokej škále. Kombinuje malebné hory, exotické dažďové pralesy, rozprávkové zátoky plnej nádherných pláží, ktoré omývajú vody priezračne čistého mora. Do krajiny sú výjmečným spôsobom zapracované aj kaučukové plantáže, ktoré spolu s kešu oriešky tvoria hlavné plodiny pestované na Phuket. Destinácia Phuket je nejdražším Thajským letoviskom , ktoré ponúka veľa možností aktívneho športovanie aj široký výber lákavých miest k výletom do okolia. Pláže, ktoré sa rozkladajú hlavne na západnom pobreží ostrova, sú vďaka pozvoľnému prístupu do vody úplne ideálne na kúpanie. Z pôvodného charakteru ostrova sa toho príliš nezachovalo. Každoročne prichádza na Phuket viac ako 2 milióny návštevníkov, ktorým sa súčasná podoba ostrova stále prispôsobuje.

Celý článok Ostrov Phuket
Kromě exotické dovolené nezapomeňte poznávat Česku Republiku a její zajímavosti. Spolu s portálem Megaubytko Vám rádi naplánujeme pobyt na Moravě, v Jeseníkách nebo na Lipně. Vyberte si ubytování Lipno nebo ubytování Jižní Morava . Budete příjemně překvapen kvalitou služeb a příznivou cenou. Rezervujte si ubytování přes MegaUbytko ještě dnes.

Phuket-pláže a ostrovčeky

Pláže a zálivy


Záliv Ao Chalong
V zálive Chalong sa nachádza hlavný prístav a najväčšie pláž ostrova Phuket. Oblasť Chalong aj keď má malebnou pláž nie je príliš vhodné na kúpanie, pretože má pomerne dlhý vstup do mora a pri odlive tu more ustupuje späť až o 1km od pobrežia. Záliv Ao Chalong má mnoho vyhlásených reštaurácií, ktoré pripravujú tie najlepšie pochúťky z morských plodov. Turisti ktorí odplouvají na juh od ostrova Phuket sa naloďujú práve z móla Chalong.


Zvětšit mapu

Záliv Sehnat
Phuketský záliv Sehnat poskytuje malú kamenu pláž, ktorá sa nachádza severným smerom od Noi Han a veľa morských koralov s možnosťou potápania alebo šnorchlovania. Táto pláž je ideálny pre milovníkov opaľovanie, pretože pláž je izolované od okolitého ruchu.
Pláž Patong
Pláž Patong je vôbec najslávnejšej pláží na ostrove Phuket. Miestna pláž je tri kilometre dlhá a po celej dĺžke ju lemujú nespočetné reštaurácie, hotely alebo turistické atrakcie. Táto oblasť je tiež vyhľadávaná pre svoj bujarý nočný život, s barmi plnými nádherných snědě opálených dievčat, ktoré nenechajú v pokoji jediného muža.
Pláž Karon
Druhou najväčšou plážou na ostrove je pláž Karon . Miestna pláž je decentne oddelené od zvyšku turistického strediska, čo dáva tejto oblasti nezameniteľný ráz. Pozdĺž ulice za plážou, ktorá oddeľuje mesto od pobrežia je mnoho turistických hotelov a atrakcií. Piesok na miestnych širokých a dlhých plážach je nádherne biely. Na južnej časti je koralový útes, ktorý sa tiahne až k Od pláži Kata až k ostrovu Poo v južnej časti pláže sa tiahne nádherný koralový útes. Na severnom okraji sú potom ďalšie reštaurácie, bary, bungalovy a atrakcie.
Pláž Kata a Kata Noi
Pláž Kata je najmenšia z troch hlavných turistických pláží na Phuket a svojim zezřením je úplne odlišná od pláží Karon a Patong . Miestna pláž je kľukatá a pomerne široká a jej vody sú ideálne pre plávanie. Na severnom cípe pláže Kata je malebný korálový útes, ktorý sa tiahne až k ostrovu Poo Island. Miestne koralový útes poskytuje nepreberné množstvo druhov koralov a exotických rýb. V oblasti je veľké množstvo hotelov, bungalovov, reštaurácií, barov alebo aj klubov.


Zvětšit mapu

Na juh od pláže Kata sa nachádza malá kouzelná pláž s niekoľkými málo bungalovy - Kata Noi . Tunajšie pobrežné vody sú veľmi bohaté na ryby, ktoré sa okrývají medzi kamene a koraly.
Pláž Rawa


Zvětšit mapu

Pláž Rawa sa nachádza vo Visco Chao Ley - dediny morských Cigánov. Aj v tejto lokalite sa nachádza veľké množstvo reštaurácií, bungalovov k prenájmu a turisticky zameraných obchodíkov so suvenírmi. Na miestnej pláži, ktorá je veľmi vhodná na kúpanie si taktiež môžete prenajať loď.
Pláž Nai Han
Pláž Nai Han je výborná na plávanie alebo jachting, ale iba počas suchého obdobia. Bohužiaľ v období dažďov sú tu veľké a nebezpečné vlny, a preto sa tu kúpanie v tomot obdobie neodporúča. Pláž Nai Han nájdete severne od turisticky významného mysu Phrom Thep .

Ostrovy blízkosti Phuket


Ko Keaw
Tento nádherný ostrovček sa nachádza 3 km od Rawa (asi 15 min. Jazdy na lodi), smerom na juh od zálivu Phrom Thep . ostrovček ponúka rozprávková pláž, neporušenú prírodu a morské koraly. Na ostrove Ko Keaw je monumentálne socha Budhu .
Ko Lon
Ostrov Ko Lon je veľkým hornatým ostrovom ležiacim len niekoľko minút loďou z pláže Chalong .
Ko Hay
Ostrov Ko Hay je dobre známi vďaka přilehlím korálovým útesům a nachádza sa južne od ostrova Phuket . Vedľa vyhlásených koralových útesov ponúka dve krásne exotické pláže a celý osrov je súčasťou morskej rezervácie. I cez to že oblasť je morskú Rezervačné nachádza sa na ostrove Ko Hay veľa možností na ubytovanie, je tu niekoľko reštaurácií.
Medzi ďalšie nádherné ostrovy v okolí Phuket sú napríklad ostrov Ko Rache Yai a Ko Rache Noi alebo Ko Mai Ton .

Hľadať dovolenku


O úroveň vyššie

:: Dovolenka v Thajsku -info ::


:: Destinácia - souostroví Phi Phi ::


:: Destinácia Krabi ::


:: Ostrov Phuket ::


:: Phuket-pláže a ostrovčeky ::


:: Sprievodca ::


:: Thajsko-počasie ::

Všetko o Thajsko Foto

Thajsko Foto (50)


   

Článok BangkokBangkok


   

Článok Bangkok-1Bangkok-1


   

Článok Bangkok-GrandPalaceBangkok-GrandPalace


    ..další

Vybrané foto

Thajsko,Phuket-pláže a ostrovčeky na Exoticka.sk - dovolenka v exotických krajinách lacno a bez rizika - ukázky fotek

Akčný zájazdy

Itálie