http://www.exoticka.sk - hlavní strana
Stredná Úradný názov: Maldivská republika Rozloha: 298 km2 z toho zanedbateľné% vodné plochy Hlavné mesto: Malé Počet obyvateľov: 349 106 obyvateľov Prírastok obyvateľstva: 2,7% Hustota zlidnění: 1171 obyvateľov na km2 (10. štát na svete) Stredná dĺžka života: 65 (m), 63 (ž) Jazyky: divechi (maledivština) Náboženstvo: sunitští moslimovia Gramotnosť: 95,7% Mena: Mena Maldivská rufiyaa (Maldivská rupia) = 100 Laar (MRV). 1 USD = cca 12 rupií

Maldivy sú ohrommnou pavučinou viac ako 1200 ostrovov a ostrovčekov, ktoré sú rozsypaný v pod južnou časťou indického subkontinentu v Indickom oceáne. Z týchto 1200 exotických výčnelkoch z mora je v súostrovie Maldivami 202 ostrovov do dnes obývané pôvodnými obyvateľmi a 87 ostrovov bolo pretvorené na rozprávkovo-exotické turCelý článok Maledivy


Honduras

Honduras je štát v Severnej Amerike a dotvára stredoamerický pevnine most. Susednými štátmi sú Guatemala, Salvador a Nikaragua. Jeho brehy obmýva z juhu azurové Karibské more v celkovej dĺžke 600 km a na západe obmýva 100km pobreží Tichý oceán. Administrativně sa Honduras člení na 18 departementov.

Až 90% rozlohy štátu Honduras zaberajú Kordillery, ktoré ukrývajú úzkej doliny a rozprávkové náhorné plošiny. Najviac vrcholy sa dvíhajú krajiny na západe a pri pobreží Karibiku. Na západnej strane Hondurase sa až k pobrežiu Tichému oceánu rozkladajú bažinaté nížiny.

Len 50km od východného pobrežia sa nachádza exotické súostrovie Bay Islands, ktoré je zložené z troch hlavných ostrovných destinácií Roatán, Guanaja a Utility a tiež niekoľkých menších ostrovčekov.Štátne zriadenie: republika na čele s prezidentom Ricardo Joest Maduro
Hlavné mesto: Tegucigalpa - 1,2 milióna obyvateľov (2006)
Rozloha: 112 492 km2
Najvyššia hora: Cerro Las Minas (2 849 mnm)
Jazyk: španielsky, indiánske dialekty
Časové pásmo: -6 hod
Mena: HONDURASKEJ Hoduraská lempira (HNL)
Počet obyvateľov: 6 975 204 (2005)
Hustota obyvateľov: 62 obyvatel/km2
Rasové a národnostné zloženie: mestiço (89,9%), Indiáni - Mayovia, Lence, Pipili, Payovia a i. (6,7%), černoši, mulati, Zambia (2,1%), belosi (1,3%)
Náboženstvo: rímskokatolícke (91%), evanjelické (2,6%), iné (6,4%)
Urbanistika: 43,9%
Gramotnosť: 76,2%
Honduras bol španielskou kolóniou a svoju nezávislosť dosiahol 15. septembra 1821.


Zvětšit mapu

Hospodárstvo

Honduras býva nazývaný banánovou republikou, pretože spolu s Ekvádorom, Kostarikou a Filipínami patrí k popredným vývozcom banánov na svete. Ďalším významným zdrojom príjmov je káva.

Pre miestne priemysel je tiež veľmi dôležité spracovanie mahagónového dreva.


Blízke
Copan - ja staroveké mesto v ktorom vznikll archeologický park, ktorý bol vytvorený z ruín mesta. Nejzachovalejším je Testament Kultur - dedičstvo mayských Indiánov.
Tegucigalpa - oblasť ktorá nikdy nebola podrobená zemetrasením a preto sa zse zachovalo mnoho tradičných stavieb a kultúr. Známy je aj miestne Mestský park - Concordia.
San Pedro Sula - nové letovisko a turistické stredisko v Hondurase, ktoré je významným centrom pestovania banánov.
La Ceiba - hlavný prístav pre export banánov
Pico Bonito - rozprávkový národný park. Chránená oblasť dažďových pralesov s veľmi vysokými zrážkami, nedostupnými strmými svahmi a početnými vodopádmi.

V Hondurase stále panuje nepokojné politická situácia.
Komentár


Meno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Kľúčové slová tejto kategórie: Stredná Amerika, Honduras, exotických destinací


Hľadať dovolenku


O úroveň vyššie

:: Honduras ::


:: Honduras-počasie ::
Novinky

...

Vybrané foto

Stredná Amerika,Honduras,Honduras na Exoticka.sk - dovolenka v exotických krajinách lacno a bez rizika - ukázky fotek

Akčný zájazdy

Itálie