http://www.exoticka.sk - hlavní strana
Guatemala

Malebný exotický štát guatemala sa rozkladá v severnej časti Strednej Amerike a jeho susedmi sú Belize, Salvádor, Honduras a Mexiko. Názov Guatemala pochádza od indiánskeho slová v reči miestneho kmeňa nahuatl - Cuauhtemallan. V preklade by to znelo asi ako miesto (krajina) obklopené stromy (lesy), pretože takmer polovicu tohto exotického štátu pokrývajú tropické lesy.

Sever krajiny tvoria roviny a mierne pahorkatiny, ktoré na východe prechádzajú do pohoria Maya Mountains . Od tud sa na juh sa tiahnu pásma Kordillery, ktoré zvierajú uzavretej kotliny a náhorné plošiny. Najvyšší bod Belize a celej Strednej Ameriky, sopka Tajumulco (4220m.nm), ktorá sa týči k nebesiam obklopená sopečnými kužele Sierra Volcanic.

Celý článok Guatemala
Kromě exotické dovolené nezapomeňte poznávat Česku Republiku a její zajímavosti. Spolu s portálem Megaubytko Vám rádi naplánujeme pobyt na Moravě, v Jeseníkách nebo na Lipně. Vyberte si ubytování Lipno nebo ubytování Jižní Morava . Budete příjemně překvapen kvalitou služeb a příznivou cenou. Rezervujte si ubytování přes MegaUbytko ještě dnes.

Guatemala-počasie

Počasie na území Guatemala. Miestny čas: 06:30:44 19.11.19
OblohaVětrné podmínkyAktuální teplota
Aktuální počasí v <strong>Guatemala</strong> Aeropuertola Aurora, GuatemalaVětrné podmínky v <strong>Guatemala</strong> Aeropuertola Aurora, GuatemalaAktuální teplota v <strong>Guatemala</strong> Aeropuertola Aurora, Guatemala
Lituji, nejsou dostupné žádné informace pro Guatemala Aeropuertola Aurora, Guatemala.
Chcete sa pozrieť na počasie na inej lokalite na území Guatemala? Vyberte si z destinácií v zozname:
Kľúčové slová tejto kategórie: Stredná Amerika, Guatemala, exotických destinací

Hľadať dovolenku


O úroveň vyššie

:: Guatemala ::


:: Guatemala-počasie ::Vybrané foto

Stredná Amerika,Guatemala,Guatemala-počasie na Exoticka.sk - dovolenka v exotických krajinách lacno a bez rizika - ukázky fotek

Akčný zájazdy

Itálie