http://www.exoticka.sk - hlavní strana

Zajímavosti

Blízke ostrova Cejlon

Veľkú duchovnej zaujímavostí Srí Lanského ostrova Cejlon je, že všetci jeho obyvatelia aspoň raz do roka navštívi vrchol tunajšie posvätné hory Srí Pada (Svätá stopa) alebo ak Adam's Peak. Srí Pada dosahuje nadmorskej výšky 2 224 metrov, a na jej vrchole je do skaly vykorenený veľký odtlačok chodidla. Miestna kresťania veria, že tento odtlačok patrí Adamov, Buddhisti si myslia, že patria Buddhovy, hindiusté Kršnovy a moslimovia pripisujú tento úkaz Alláhovo stope.

Srí Lanka je napriek svojej nevelké rozloze desiatym celosvetovo najbohatším biotopom. Ostrove Cejlon je nálezisko obrovského množstva druhov drahých kameňov ako je napr zafír, rubín, alexandrit a dalšívh viac ako 60 druhov polodrahokamov.

Srí Lánská ostrov Cejlon je tiež domovom viac ako 170 druhov orchideí, 500 druhov liečivých rastlín , žijš tu cca 250 druhov motýľov alebo na 450 druhov vzácneho exotického vtáctva.

Srí Lanka je skutočným rajom na zemi. Ostrov Cejlon je úžasnou, živoucí a ohromnú tropickou záhradou, ktorá je plná prekrásnych exotických a unikátnych rastlín a domovom tisícov druhov živočíchov. Srí Lanka ponúka množstvo kultúrnych a historických atrakcií v stopách dávnych civilizácií, ktorej stavby dokazujú vtedajšej vyspelú inteligenciu. Srí Lanka je tiež domovom celosvetovo známeho a vysoko uznávaného cejlonského čaju, ktorý má charakteristickú, výbornú chuť.

Pri pití Cejlonského čaju v tieni paliem si môžete porozprávať s miestnymi priateľskými obyvateľmi a užívať si pritom nádherný panopramatický výhľad na čajovníkové plantáže alebo ryžové polia na úpätí majestátne hôr.

Srí Lanka ponúka stovky kilometrov malebných a exotických pláží sa zlatistým pieskom, ktoré omývajú teplej vlny v Indickom oceáne. Potrebné relaxáciu sa návštevníkom dostane v miestnych masérských salónoch.

Srí Lanka je krajinou, ktorá akoby bola stvorená pre cestovateľov a dobrodruhov, kteřítouží po nasiaknutie starobylú kultúrou a históriou. Na Srí Lanke si na svoje príde či už milovníkov histórie a kultúry, dobrého jedla a pitia, relaxovanie na nádherných exotických plážach alebo turista túžiacich po aktívnom športovaní.

Srí Lanka láka as radosťou víta každého návštevníka ... < / p>

Cejlon to sú malebné širokej pláže so zlatistým pieskom, lemované palmami a veľmi pozvoľným vstupom do vody Indického oceánu. Teplej vody Indického oceánu sú v okolí Srí Lanky plnej koralových útesov, ktoré lemujú pobrežie a sú domovom tisícok druhov prekrásnych a pestrofarebných zástupcov fauny a flóry.

Na Srí Lanke sú romantické a luxusné hotely s veľmi príjemným personálom, centrá prírodnej medicíny a výučby meditáciou.

V miestnych malebných a niekedy až roztomilých reštauráciách môžete ochutnať miestne špeciality z darov mora a popíjať pravý cejlonský čaj vynikajúcej chuti priamo na miestnych čajovníkových plantáží.

Na Srí lance môžete uprostred ohromné tropické botanické záhrady, ktorá je neustále vystavovaná hrejivým slnečným lúčom v sprievode šumění vody Indického oceánu zažiť tú pravú, vysnívanú exotickú dovolenku.
Zvětšit mapu

Negombo je rozprávková rybárske dedinky, lemovaná palmami, ktorá sa nachádza asi 35km od najväčšieho mesta Srí Lanky Colombo a neďaleko medzinárodného letiska.

Rybárske dedinka Negombo je preslávená svojimi nádhernými pannenskými plážami, po ktorých sa line vôňa veľmi chutných jedál z morských plodov. Táto malebná prevažne rímskokatolícka dediny je cudzincovi nazývaná "Malým Rímom". Jedným z najviac idylických miest v Negombo je známe ako Hamiltonův kanál.


Anuradhapura je pradávna metropole, ktorá bola sídlom kráľov vládnucich na Srí Lanke a jej vznik sa datuje do 5.století pred naším letopočtom.

Toto nádherné historické mesto sa pýši najstarším historicky doloženým stromom na svete, ktorý tu bol zasadený ešte pred Kristovým z mŕtvych vstane. 2200 rokov starý posvätný strom Sri Maha Bodhiya s botanickým názvom ficus religiosa je zkutečným botanickým unikátom. V meste nájdete aj štvrtej najvyššej starovekej budovy: Jetawana zo 4. storočia n.l. a Abayagiri Dagoba z 1. storočia pred nl

Medzi ďalšie historické zaujímavosti, ktoré stojí za shlédnutí, patrí rešpekt vzbudzujúcej socha Budhu vysoká 12 metrov, do skaly vytesané milenci "Isurumuniya" alebo Mesačný kameň u královnina pavilónu.


Polonnaruwa bolo hlavným mestom Cejlon (Srí Lanky) a to obdobie 11.-13. storočia. Tomuto historickému mestečku dominuje ohromná vodná nádrž - Parakrama SAMUDRA. Táto vodná nádrž bola vybudovaná už v 12. storočia a rozlieva sa na ploche 24 km2.

Polonnaruwa je nádherné mesto, ktoré je plné zachovalých starobylých budov a každého návštevníka oslní pohľad na miestnej svätyne zahŕňajúce bohato zdobené Vatadage alebo monumentálna socha Budhu, ktorá je vytesaná do granitové skaly u Gal Vigare.

Ďalšími populárnymi pamiatkami v meste Polonnaruwa sú nepochybne zrúcaniny chrámu Boha Shivé, na ktorom chodí so svojimi modlitbami veľa bezdětných manželských párov.


Ostatné pamiatky a zaujímavosti

Medzi zaujímavé miesta patrí aj mesto Colombo, ktoré je fascinujícím a architektonicky významným miestom. Za zmienku potom stojí aj skalný chrám v Dambulla, ktorý ja zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Tento veľký jaskynný komplex, má steny a stropy vyzdobené prekrásnymi maľbami s budhistickými námety, ktoré pochádza prevažne z 18. storočia.

Srí Lanka toho má naozaj veľa čo ponúknuť - skalné pevnosť Yapahuwa (zo 13.stol.), už zmieňované stredovekej hl.město Polonnaruwa s pamiatkami z 10.-12. stor., sochařská práce v Gal Vihar, kráľovská audienční sieň Royal Audience Hall, Kláštor Alahena Pirivena (UNESCO), zavlažovací jazero z 12. stol, Mesto Kandy - Dalada Maligawa (chrám Budhova zuba), budhistický chrámami zo 14. - 18. stor Nath Devale (UNESCO), Embekke, Lankatilleke, Gadaladenia a Degaldoruwa alebo Lotosový kúpela Lotus Batoh.Národné parky na Srí Lanke začali budovať už Briti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou Cejlon a ich celkový počet sa pohybuje okolo 100 chránených rezervácií. Pestrosť prírody Srí Lanky môžete pozorovať aj pod morskou hladinou. Miestne koralové útesy lemujú celé pobrežie a predstavujú životný priestor pre tisíce druhov fauny a flóry.

Srí Lanka je lemovaná 1 600 km nádherných a širokých pláží s pozvoľným vstupom do mora. Tieto malebné exotické pláže sú lemované vysokými palmy, ktoré vytvárajú blahodarný tieň. Relaxovať a oddýchnete si od problémov všedného dňa, môžete tak vo vlnách Indického oceánu, tak iv centrách prírodnej medicíny Ayurveda alebo sa odreagovať vyučovaním meditáciou.

Ak túžite po odobraniu kúzla starovekých pamiatok, povalování sa na zlatavých romantických a exotických plážach potom je Srí Lanka práve vás. Na Srí Lanke si každý príde na svoje a jej nezabudnuteľný exotický nádych způstane vryt v srdci každého turistov, cestovateľov alebo dobrodruha.Vyberáme:

Články
Srí - Dovolená-info - Blízke ostrova Cejlon (Srí Lanka)

Veľkú duchovnej zaujímavostí Srí Lanského ostrova Cejlon je, že všetci jeho obyvatelia aspoň raz do roka navštívi vrchol tunajšie posvätné hory Srí Pada (Svätá stopa) alebo ak Adam ' s Peak. Celý clánek Dovolená-info

Akčný zájazdy