http://www.exoticka.sk - hlavní strana

Cestovní informace

Cestovné doklady a víza : Na cestovanie na Srí Lankuzemě je potrebný platný cestovný pas s platnosťou dlhšou ako dva mesiace po ukončení plánovaného pobytu. Víza pre českú republiku sú udeľované zdarma po prílete na Srí Lanku a ich platnosť je poväčšinou jeden mesiac od začiatku pobytu. Cestujúci musia preukázať, že má na území Srí Lanky zabezpečené ubytovanie. Na tento účel postačí rezervácie v hoteli. Ďalej sa vyžaduje preukázanie dostatočného množstva finančných prostriedkov alebo šekov v minimálnej výške 30 USD na osobu a deň.
Mena: Srí Lánská mena sa menuje - Srí Lanky rupia (SLRs / LKR), ktorá je jedinou oficiálnou menou Srí Lanky. Na cestu na ostrov Cejlon sa odporúča ako mena americké doláre (USD), ktoré miestne banky a zmenárne bez problémov smeny. Väčšina miestnych hotelov a väčších obchodov príjmov i medzinárodnej platobnej karty. Najvýhodnejšie je meniť priamo hotové peniaze, ale bankomatov na Srí Lanke pribúda ... Dnešná približný kurz je asi 20Kč za 100 rupií.
Orientačné ceny: Na ostrovnom štáte Srí Lanke je ubytovanie a jedlo relatívne lacné. Obyčajné miestne jedlo stojí asi pol dolára a izba v niektorom s miestnych hotelov vyjde na 4 USD. Za zhruba 1000 korún sa môžete na Srí Lanke ubytovať v jednom z luxusnějších hotelov, jesť miestne pestrú stravu a dopriať si miestnych nadštandartných služieb.
Jednoduchý pokrm: 50-250 LKR (10-50kč)
nadštandardné pokrm / špeciality: 500-1500 LKR (100-300kč)
Fľaškované pivo: 80 LKR (16kč)
Podnebie: K návšteve Srí Lanka (Cejlon) vhodné celoročne. K návšteve západného pobrežia ostrova Cejlon je nejvhodější období medzi decembrom a marcom. Ak sa chystáte na východné pobrežie, ktoré omývajú vody Bengálského zálive sú najpríhodnejšom mesiaci k návšteve týchto destinácií máj až september.
Očkovanie: Do turistyckých oblastí Srí Lanky nie sú potrebné žiadne očkovanie, len sa niektoré odporúčajú a to hlavne proti malárii. Ak, ale mienite Srí Lanku preskúmavať na vlastnú päsť a spať v džungli, odporúčajú sa krom antimalariká, predovšetkým očkovanie proti žltačke a preventívne aj proti žltej zimnici a brušnému týfusu.


Zvětšit mapu

Dôležité: Na Srí Lanku je prísne zakázané dovážať indickú a pakistanskú mena, pornografiu a erotickú literatúru. Na Srí Lanku, rovnako ako kam koliv jinam je zakázané dovážať drogy.

Z ostrova Cejlon je ďalej zakázané vyvážať tieto artefakty a nerastné suroviny: zlato, striebro, drahokamy a polodrahokamy, platina, slonovina, starožitnosti, narkotiká, zbrane ani munícia, zvieratá ani rastliny.


POZOR vzhľadom k tomu, že v severnej časti prebieha občianska vojna, je táto oblasť ostrova pre cudzincov neprístupné.

Na ostrove sa jazdí vľavo a miestnej vodiči sú celkom bezohlední a nerešpektujú dopravné predpisy. Veľký pozor si dávajte na svoje osobné veci a peniaze, pretože sa tu pomerne dosť kradne.


Konzulát: Srí Lanka - Veľvyslanectvo republiky Srí Lanka
Malostranské nám. 271 / 2, 118 00 Praha-Malá Strana
Mobil: +420 602 211 411
Fax: +420 602 271 600
E-mail: consul@lanka.cz
Honorary Consulate of the Czech Republic
POBox 1626, 188, Vauxhall Street, Colombo 02
tel: +94-1-423578, 436723, fax: +94-1-447854
e-mail: colombo@embassy.mzv.cz


Vyberáme:

Články
Fotky
Srí - Zajímavosti - Blízke ostrova Cejlon

Veľkú duchovnej zaujímavostí Srí Lanského ostrova Cejlon je, že všetci jeho obyvatelia aspoň raz do roka navštívi vrchol tunajšie posvätné hory Srí Pada (Svätá stopa) alebo ak Adam's Peak. Srí Pada dosahuje nadmorskej výšky 2 224 metrov, a na jej vrchole je do skaly vykorenený veľký odtlačok chodidla. Celý clánek Zajímavosti

Akčný zájazdy