http://www.exoticka.sk - hlavní strana

Bali-praktické info

Prírodné nebezpečenstvá: cyklóny, záplavy, suchá, cunami, zemetrasenia, vulkanická činnosť
Turistické informácie a víza

V miestnych obchůdcích a na tržištích je zvykom zjednávať. Turistickými suvenýry miestnej oblasti sú typické ručne tkané látky, klobúky, vyrábané batikované látky, výrobky zo striebra, vyrezávané predmety alebo výrobky z rohoviny a hadej kože.


Na cestovanie na Bali platí vízová povinnosť a je tu samozrejme potrebný aj platný cestovný pas s minimálnou platnosťou na ďalších 6 mesiacov.


Elektrický prúd je na Bali rozvádzaný s napätím 220 V do zásuviek, ktoré sú rovnaké ako v ČR


Klimatické podmienky: Ideálne obdobie na dovolenku býva od augusta do októbra, od júna do septembra býva obdobím sucha a obdobie dažďov prebieha od decembra do marca.
Mena: Indonézska rupia (IDR) = 10 senu
Platobné karty: obchodníci na ostrove prijmam väčšinu svetových platobných kariet VISA, Eurocard, Mastercard, Maestro apod Pri využití možnosti platiť kartami je nutné počítať s pomerne vysokými transakčnými poplatky. Odporúča sa vymeniť si so sebou nepoškodené dolarové bankovky vyššej nominálnej hodnoty, pretože miestne zmenárne si účtujú vyššie poplatky za poškodené a menšie bankovky.
!!! Bankovky nesmie byť staršie ako z roku 1999 !!!


Vyberáme:

Články
Fotky
Bali - Bali - Geografia -

Kouzelný ostrov Bali je nejlákavější turistickou destináciou v Indonézii, známu umením tanca, exotickou hudbou, sochařstvím, maľbami, výrobky z kože a kovotepectvím. Ostrov ponúka 400km malebných a romantických pláží s bielym pieskom a azúrovo modrým morom. Populácia Na Bali žije väčšina príslušníkov indonézske hinduistickej menšiny a je tiež nazývaný ostrovom Bohů. Poloha: juhovýchodnej Ázie. Bali je ostrov ležiaci na 8 ° 25 '23 "j. šírky, 115 ° 14' 55" v. dĺžky v Indonézske súostrovie Indonézskej republiky. Ostrov Bali je jednou z 33 indonézskych provincií a leží v najzápadnejšej časti súostrovia Malých Sund, medzi Javou na západe a Lombok na východe. Oficiálny názov krajiny: Indonézska republika / Republik Indonesia Hlavné mesto provincie: Denpasar Najvyššia hora na Bali: Gunung Agung (3.142 m nm) Oficiálny jazyk: Indonézsky - Bahasa Indonesia, ale na oCelý clánek Bali - Geografia

Akčný zájazdy